• ESTİA
  KÜÇÜK EV ALETLERİ

 • ADDE
  DUŞ VE KÜVET SİSTEMLERİ

 • SİLKA
  MEBRAN KAPAK

 • VARIO DOOR
  KAPI

3D ÜRÜN MODELLEME

Bazı ürünler fotoğraf çekimlerinde çok güzel görmeyebilir, kullanım alanlarına bakıldığında 3d ürün modelleme reklamsal faaliyetler açısından da bir gereklilik haline dönüşmüştür.

Kusursuz olanı elde edebilmek için 3d modelleme. Üretilen her şey modellenebilir.

3d Ürün Modelleme

3d ürün modelleme çalışmaları ve endüstriyel tasarımı yapılabilir ürünler, mamul, yarı mamul, yiyecek içecek, yedek parça, gibi çok geniş bir yelpazede ürün modellemesi olarak yapılmaktadır. Ürün modellemedeki temel amaç ürünü kusursuz bir biçimde göstermek, boyutları büyük olan ürünlerin her açıdan görünümü elde etmek, ürünün son halini detaylı bir biçimde incelemektir. Bazı ürünler fotoğraf çekimlerinde çok güzel görmeyebilir, kullanım alanlarına bakıldığında 3d ürün modelleme reklamsal faaliyetler açısından da bir gereklilik haline dönüşmüştür. Genellikle sanayi kuruluşları endüstriyel modellemeyi ürünlerinin bitmiş hallerini göstermek, son kullanıcıya yönelik reklam çalışmalarında kullanmak, ya da ürün tanıtım kataloglarını, sipariş kataloglarını ve kullanım klavuzlarını hazırlamakta kullanmaktadır. Farklı ürün gamlarında yiyecek, içecek, metal eşya, hazır tüketim mamulleri, hızlı tüketim ürünleri gibi pek çok farklı sektörde ve alanda ürün modellemeleri kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

3d Ürün Görselleştirme

3d Ürün görselleştirme çalışmalarında reel gerçeklikten daha kaliteli sonuçlar da alınabilmektedir. Farklı ihtiyaçlara yönelik olarak modellenen ürünler kullanım alanları içinde konseptler oluşturularak, sergilenmektedir. Ürün modelleme firmaların satış pazarlama ve tanıtım stratejilerini geliştirmelerinde, nihai kullanıcı ve tüketiciye, ürün konusunda bilgi akışını farklı bir boyuta taşımaktadır. Kusursuz tasarımların kusursuz görsellere sahip olması gerekiyor, 3d ürün görselleştirme ve 3d ürün modelleme ile mükemmel sonuçlara ulaşırsınız. 3d ürün görselleştirme bize ürünlerin, farklı materyaller ile nasıl göründüğü hakkında da fikirler sağlayabilir. Örneğin çelik olacak üretilecek bir ürün modeli için demir olarak materyal kaplaması yapılabilir. Yada farklı renkler ve tonlarda malzeme çeşitleri kullanılabilir.

3d Modelleme Neden Gerekli?

3d modelleme üretim yapan firmaların sunum va tanıtım faaliyetleri için önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Gerek fotoğraf çekim maliyetleri gereksi tam gerçeklik olarak 3d modelleme üretim yapan firmalar için önemli bir ihtiyaçtır. Ebru yatkın ajans olarak biz 3d modelleme çalışmalarını firmaların tanıtım katalogları, broşürleri ve fuar tasarımlarında kullanmaktayız. Ayrıca web sitelerinde ürün fotoğrafları yerine 3d ürün modelleme çalışmaları da tercih edilmektedir. Firmalardan alınan ürün çizimleri yada katı modelleri modelleme yapılarak, gerçeğinden daha üst bir seviyede görselleştirilir. Bu sayede siz ürünlerinizin özelliklerini istediğiniz her açıdan müşterilerinize gösterebilirken, ürün kalitesini ve farklılıklarını da ortaya koymanız daha kolay bir hale gelir. 3d ürün modelleme ile siz de kalitenizi ve ürünlerinizi potansiyel alıcılarına net bir biçimde gösterebilirsiniz.

 

YUKARI